E32RA-CW380-N
UDEL Chips Tech Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
E32RA-CW380-N
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 50.20mm W x 66.40mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 3.2" (81.28mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Non-Touch
Mfr : Focus LCDs
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel, 18-Bit (RGB), SPI
Dot Pixels : 240 x 320
Controller Type : ST7789V
Description : 3.2" TFT PARALLEL, RGB, SPI
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB), SPI 3.2" (81.28mm) 240 x 320